ASRCA: Canada Games and Team Canada

CANADA GAMES

Brady Garcia  2017 C1 200 (Gold), C2 200 (Gold), C2 500 (Gold), C4 200 (Silver), C2 1000  (Silver), C1 500 (Bronze)
Jane Girgulis  2017 K1 5k (Silver), K1 1000 (Bronze), K2 1000 (Bronze)
Stephanie Kendall  2017 K2 1000 (Bronze)
Gavin Jaeger-Freeborn 2017 C2 200 (Gold), C2 500 (Gold), C4 200 (Silver),   C2 1000 (Silver)
Matei Kowaluck 2017 C4 200 (Silver)
Austin Beaver  2013 K2 500 (Bronze)
Elizabeth Girgulis  2013 K2 5k (Gold), K4 200 (Gold), K4 500 (Silver), K2 200 (Bronze)   *NS
Ben Kendall 2013 K1 5k (Gold), K1 1000 (Bronze), K2 500 (Bronze)
Robin Kendall 2013 C4 200 (Silver)
Kristen Hui  2009 K2 200 (Silver)
Kelsey Keeping-Salsman  2009 C1 2k (Silver)
Penny Jalkotsky  2009 C1 2k (Silver)
 Shona Lewis  2009 C2 2k (Silver)
Jeff Baker  2005 K2 6k (Bronze)
Mary Lynn Tobiasz  2005 K2 200 (Silver)
Eric Toffin  2005 K2 6k (Bronze)
Warren Boyle  2001 C2 500  (Gold) C2 200  (Bronze)  C2 1000  (Bronze) C2 6k (Bronze)
Danielle Dubeta 2001 C2 200 (Silver), C2 500 (Silver), C2 1000 (Silver), C2 6k (Gold)
Meghan Thomas 2001 C2 200 (Silver), C2 500 (Silver), C2 1000 (Silver), C2 6k (Gold)
Chris Hahn  2001 K2 200 (Bronze)
Fraser Hogg  2001 K2 200 (Bronze)
Erol. Ozberk 1997 K2 6k (Bronze)
Dave Matthews  1993 C2 500  (Gold), C2 200 (Bronze), C2 1000 (Bronze), C2 6k (Bronze)
Jeremy Olsen  1993 K1 6k (Silver)

NATIONAL TEAM ALUMNI

Klari MacAskill OLYMPICS 1992, 1996; Worlds 1989, 1990, 1991, 1993, 1994 K4 200 (Bronze)
Kevyn Stafford OLYMPICS 1992; Worlds 1989, 1991
Kamini Jain OLYMPICS 2000, 2004; Worlds 1997, 1998, 2002, 2003; PA Champs 2002 K2 200 (Gold), K2 500 (Silver), K4 200 (Silver), K4 1000 (Silver), K1 500 (Silver), K1 200 (Bronze)
Daniella Dubeta Worlds 2003; PA Champs 2001 C2 500 (Silver), C2 200 (Silver), Jr C2 500 (Gold), Jr C2 200 (Gold), Jr C1 200 Bronze; 2002 C1 200 (Silver), C1 1000 (Bronze), C1 500 (Bronze) 
Meghan Thomas Worlds 2003; PA Champs 2001 C2 500 (Silver), C2 200 (Silver), Jr C2 500 (Gold), Jr C2 200 (Gold), Jr C1 200 (Gold), Jr C1 500 (Silver); 2002 C1 1000 (Silver)
Jessi Temple Worlds 2003; Russian Championships 2004; PA Champs 2006, 2008 C2 1000 (Bronze)
Elizabeth Girgulis Jr. Worlds 2011 K1 (8th); Junior Team 2010
Brady Garcia Jr. Worlds 2015
Gavin Jaeger-Freeborn Jr. Worlds 2015
John Newton NA Champs 1969 K2 1000 (Gold)
Glenn Horton NA Champs 1969 (Gold), K2 1000  K1 10k (Gold)
Marielle Hawks PA Champs 2008 Jr K2 200 (Gold), Jr K4 1000 (Gold), Jr K4 500 (Gold), Jr K1 200 (Bronze)
Antonio Flores Worlds 2009, 2010, 2011- Paracanoe
Penny Jalkotsky PA Champs 2008 C2 1000 (Silver), C2 200 (Bronze),  Jr C1 500 (Silver)
Brendan Fowler PA Champs 2010 Jr C2 200 (Gold)
Jane Girgulis PA Champs 2016 Jr K4 500 (Gold),  Jr K2 500 (Silver)
Trinity Tratch PA Champs 2018 KL2 200 (Silver) - Paracanoe
Jessica Meunier Junior Team 1992
Robyn Sutherland Junior Team 1992
Kelsey Keeping-Salsman Junior Team 1992